Kupno przyczepy + rejestracja i OC

PodGrupa Forum dot. spraw pracy i emigracji w Hiszpanii.

Moderator: *mod

TKH
n o v a t o

Kupno przyczepy + rejestracja i OC

sob sty 13, 2018 8:11 pm

Witam serdecznie.

Chciałbym zapytać czy wie ktoś jak wyglądają formalności przy zakupie przyczepy kempingowej w Hiszpanii. Niestety nie wyrobiłem sobie numeru NIE, zrobię to tylko w ostateczności (nie cierpię biurokracji). Będę potrzebował przyczepę transportową lub kempingową by zabrać swoje rzeczy z Hiszpanii pod koniec czerwca, na wakacje nie zamierzam tu zostawać, zdecydowanie za gorąco, nie wiem również czy tu jeszcze wrócę także tak naprawdę potrzebuję przyczepę z tymczasowym ubezpieczeniem i tablicami, chciałbym ją zakupić miesiąc przed wyjazdem, aby spokojnie się spakować. Poradzi ktoś jakie są tutaj opcje?
2 Sprawa. Mój polski samochód nadal jest na polskich blachach, posiada też polski przegląd ważny do marca. Czy bez problemu uda mi sie zrobić przegląd w tutejszej SKP bez numeru NIE oraz hiszpańskiej rejestracji?

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

Re: Kupno przyczepy + rejestracja i OC

pn sty 15, 2018 1:56 pm

Ale jaja.Jakże szybko skończył się Twój sen o ciepłej,wymarzonej Hiszpanii.Cóż to się stało? Chciało mi sie śmiać jak szukałeś do wynajęcia nie wiadomo czego. Co to były za marzenia. Może podzielisz się z nami swoją wiedzą. Co poszło nie tak? ....bo miałeś niesamowite plany (może tylko marzenia) związane z tym krajem. Szkoda że od początku nie chciałeś sobie dać pomóc w żadnej kwestii. Byłeś niesamowicie mądry. Mogę ci powiedzieć że jesteś w niezłej d...e. Ale oczywiście dasz sobie radę , bo to przecież , TY. Samochód na polskich blachach nie zrobi tutaj przeglądu żadne ITV.To raz. Z tego co się orientuje bez NIE nic nie kupisz ani nie zarejestrujesz.To dwa. Przegląd polskiego samochodu,teraz tylko w Polsce..Od tego roku (bynajmniej u mnie) robią zdjęcia i przechodzi wszystko do Warszawy,do centrali. Więc musisz " wyprowadzić " się stąd wcześniej , albo masz przesra.....e bo musisz wrócić do Polski i zrobić przegląd itd... . W Hiszpanii , zarówno samochód jak i przyczepa maja tą samą rejestrację. Wiec nie wiem czy zarejestrujesz na polskie tablice hiszpańska przyczepę. Oczywiście można jeszcze zarejestrować i ubezpieczyć tylko na wywóz , np.na dwa tygodnie, może na tydzień.

TKH
n o v a t o

wt sty 16, 2018 9:05 pm

Musisz mieć smutne życie, "przynajmniej tak się Pan przedstawił przed nami tutaj" i choć zwykle nie odpisuję trolowni to w tym przypadku zrobię wyjątek ze względu na to że jest trochę merytoryki w twoim poście. Otóż nic nie poszło nie tak, mieszkałem najpierw kilka miesięcy w pięknym domu koło Aspe, jednak sprzedał się i zmieniłem miejsce zamieszkania na inny piękny dom, tym razem w Gran Alacant. Będę wspominał pobyt w Hiszpanii bardzo miło i nie wykluczone że będę tu wracał. W jednym masz rację, poradzę sobie bez problemu, również dzięki twoim informacjom o rejestracji za które serdecznie dziękuję. Człowieku, tam gdzie mieszkasz w zimę świeci słońce, uśmiechnij się:)

Awatar użytkownika
yamaha
c o n t e r t u l i o

śr sty 17, 2018 9:15 pm

Jednak jestem innego zdania.Ściemniasz.Od początku mam inne zdanie na twój temat.Wracaj skąd przyjechałeś i lepiej więcej nie proś o pomoc. Acha, no i nie zapomnij o przyczepie. Kup wielką.Widzę ze więcej wywieziesz jak przywiozłeś.

Kadar
n o v a t o

czw kwie 09, 2020 9:26 pm

Jeśli można nie włączę się do gorącej dyskusji. Mam natomiast pytanie podobnego obszaru.

Muszę kupić samochód, tu (stary jest już stary i w każdej chwili może stanąć) a bez samochodu nie dam rady. Mieszkam w takim miejscu, że muszę mieć środek przemieszczania się (dwukołowce odpadają). Samochód oczywiście używany ale raczej od jakiejś firmy zajmującej się handlem samochodami.
Jak taki samochód przerejestrować (chodzi o rejestrację hiszpańską nie polską)?
Gdzie najlepiej ubezpieczyć?
Czy przegląd muszę zrobić od razu po kupieniu?
Jeszcze nie jestem rezydentem ale już większość spraw mam za sobą.
Sprawa dość pilna chociaż przy obecnych ograniczeniach za dużo nie zdziałam ale jak tylko się uspokoi temat nabierze szybkości.
Jeśli ktoś będzie chciał pomóc proszę o mail (oszmanskikadarMAŁPAgmail.com)
Pozdrawiam

Wróć do „Praca i emigracja”