Hiszpania-online.com :: Forum
Forum Hiszpania-online.com
Polski portal o Hiszpanii

FAQFAQ  RulesRegulamin   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szukaj hoteli w Hiszpaniihotelcalculator.com

od:
noce
osób
pokój
zwrot podatku?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hcel
Gość

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 1:50 pm    Temat postu: zwrot podatku? Odpowiedz z cytatem

Do cherki z forum valencia i innych osób zainteresowanych tematem.

Cherka chce wiedzieć, “jak odzyskać podatek zapłacony w Hiszpanii ?”

Według przepisów obowiązujących w Polsce “osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów”.

przychody należy przeliczać na złotówki według średniego kursu walut obcych z dnia uzyskania przychodów bądź postawienia środków pieniężnych do dyspozycji podatnika,

Termin składania deklaracji PIT-53, do dnia 20 miesiąca następującego po miesiącu, w którym podatnik wrócił do kraju,

Termin złożenia zeznania rocznego PIT-36, do dnia 31 kwietnia roku następującego po roku podatkowym,

przychody osiągnięte za granicą można pomniejszyć o przysługujące diety, jednak nie więcej niż równowartość 30 diet rocznie,

przychody podlegają pomniejszeniu również o ryczałtowe koszty uzyskania przychodów,

Uwaga!

nie podlegają odliczeniu składki na ubezpieczenie społeczne zapłacone u zagranicznego ubezpieczyciela,

nie podlegają również odliczeniu składki na ubezpieczenie zdrowotne pobierane przez pracodawcę zagranicznego.

Mój komentarz: Z polskim fiskusem należy się rozliczać, żeby uniknąć w przyszłości nieprzyjemnych konsekwencji. Ponadto przy niedużych przychodach uzyskiwanych za granicą, np. praca sezonowa, opłaci się rozliczyć, ponieważ w Polsce jest niższa stawka podatkowa: 19 procent, są i wyższe 30, 40 a nawet 50 procent , ale nas to chyba nie dotyczy?

Odliczając 30 diet od przychodu oraz pomniejszając dochód o kwotę wolną od podatku, powinna zostać jakaś kwota podatku do zwrotu.
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 2:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

???????????????
O czym tak naprawdę piszesz?
Umowa o unikaniu powójnego opodatkowania pomiędzy Polską i Hiszpanią została podpisana 15.11.1979, weszła w życie 06.05.1982, a obowiązuje od dnia 01.01.1983. (Dz. U. z 1982 r. nr 17, poz.127).
Poczytaj to...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
hcel
Gość

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Twoim pytaniu jest zawarta również odpowiedz.

Jeżeli osoba mająca stałe miejsce zamieszkania w Polsce (Polak) otrzymał wynagrodzenie np. w Hiszpanii i zapłacił podatek w Hiszpanii wg zasad obowiązujących w tymże kraju, czytaj Hiszpania, to ma prawo a właściwie obowiązek rozliczyć się w Polsce wg zasad obowiązujących w Polsce. W rozliczeniu uwzględnia się podatek zapłacony w Hiszpanii i w tym przypadku może to być korzystniejsze dla podatnika. Może otrzmać zwrot przynajmniej części podatku.
O tym właśnie, między innymi, mówi umowa między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Hiszpanii o unikaniu podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku podpisana w Madrycie dnia 15 listopada 1979 r. (Dz. U. z 1982 r. nr 17, poz.127) - przepis stary, ale obowiązujący na dzień dzisiejszy.

hcel
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Sro Gru 20, 2006 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rolling Eyes
Powrót do góry
syla
Gość

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co? Po powrocie do kraju (nawet jeżeli ma to miejsce za 10 lat) muszę się rozliczać z podatków pobieranych w Hiszpanii?? To chyba chore no nie? Proszę o odpowiedz bo dużymi krokami zbliża się czas rozliczania w polsce...... Confused
Powrót do góry
Abcn
l i t e r a t o

Skąd: BCN-CAT-ESP-eu-planeta Ziemia..., w Polsce Minsk Maz

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 3:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

syla napisał:
Czyli co? Po powrocie do kraju (nawet jeżeli ma to miejsce za 10 lat) muszę się rozliczać z podatków pobieranych w Hiszpanii?? To chyba chore no nie? Proszę o odpowiedz bo dużymi krokami zbliża się czas rozliczania w polsce...... Confused

CHodzi o to Ze jesli mieszkasz w Polsce i pracujesz np krótko w Hiszpanii, musisz sie rozliczac w PL.
Jesli nie ma CiE w PL rok lub wiEcej (domyslnie - mieszkasz np w H. z rezydencjA, N.I.E. czy teraz certificado comunitario) to nie rozliczasz siE w PL ale w ESP.
Powrót do góry
syla
Gość

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 8:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dzięki za odpowiedz. Jeżeli się orientujesz w tych sprawach to mam jeszcze pytanko Arrow czy jak posiadam nadal stałe zameldowanie w polsce, choć pracuje legalnie w Hiszpanii to również w tym przypadku to prawo do rozliczeń tylko w Hiszpanii mnie obowiązuje?
Question Confused
Powrót do góry
Agni
Gość

PostWysłany: Sro Kwi 18, 2007 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co do tej pory czytalam to to czy sie rozliczasz z dochodow w hiszpanii zalezy od iloscie przepracowonach miesiecy - nie pamietam jak to granica - (powiedzmy ~x miesiacy). Czyli - jesli pracujesz poza polska mniej jak x miesiacy ( w to pewnie wejdzie praca wakacyjna) to rozliczasz sie w polsce z calosci przychodow (uwzgledniajac podatki w hiszpanii bo nie mamy podwojnego opodatkowania Smile ). Natomiast jak pracujesze wiecej to rozliczasz sie w Polsce tylko z tego co zarobilas w Polsce (jesli wogole tam pracowalas). Z tego wynikalo ze jak ktos jest tu praktycznie na stale to nie ma problemu. Zglasza sie natomiast na picie 3 (chyba - w kazdym razie ten ze zmiana danych osobowch) numer identyfikacji podatkowej w innym kraju.
Powrót do góry
syla
Gość

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2007 9:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to bardzo dziękuję za info Uchachany Z tymi podatkami to różnie bywa dlatego lepiej być na bierząco Wink
Powrót do góry
RP
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Nie Kwi 22, 2007 12:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozliczam sie w Hiszpani......w Hiszpanii place podatki........podczas rozliczenia rocznego zwykle dostaje zwrot podatku,lub tez(zdarzylo sie ze doplacilem)....a powyzsze dotycza kogo?.......bo w/g ustawy,ktora obowiazuje od 1983 roku, nie widze tu zadnego problemu ...... Rolling Eyes Idea Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
syla
Gość

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

RP napisał:
a powyzsze dotycza kogo?.......bo w/g ustawy,ktora obowiazuje od 1983 roku, nie widze tu zadnego problemu ...... Rolling Eyes Idea Shocked

A powyższe mnie dotyczą (między innymi). A to dlatego że zaczynałam pracę w Hiszpanii w połowie roku.. Cool Teraz już wiem co i jak Twisted Evil
Powrót do góry
RP
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Pon Kwi 23, 2007 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aaaa....no chyba ,ze tak.......to inna sprawa... Wink

pozdro Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
DZaK
Gość

PostWysłany: Pią Kwi 27, 2007 11:02 am    Temat postu: zwrot podatku i odliczanie diety = www.dzak.topworld.org Odpowiedz z cytatem

Jak ktos chce isc na latwizne to mozna sie rozliczyc przez firme, ktos na stroni http://www.dzak.topworld.org/ opisal swoja historie z podatkami i on korzystal z eurotaksa. Z tego co lukalem to on byl w UK ale firma z ktorej on korzystal rozlicza takze Hiszpanie inne kraje.

pozdro,
DZaK
Powrót do góry
Baltica
Gość

PostWysłany: Pon Mar 16, 2009 5:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jesli ja zaczelam pracowac w Hiszpanii w lipcu 2008, mam kontrakt na czas nieokreslony, mam N.I.E. i mam zamiar pracowac tam do konca pazdziernika 2009 ?

Sorry, najwyrazniej jestem za tepa na fakty powyzsze...
Powrót do góry
renia
Gość

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ktos rozliczal sie w hiszpanii Czy są jakies ulgi na dzieci i wogole bo ja jestem zielona w tym wszystkim
Powrót do góry
moreno
l i t e r a t o

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

renia napisał:
czy ktos rozliczal sie w hiszpanii Czy są jakies ulgi na dzieci i wogole bo ja jestem zielona w tym wszystkim

są ulgi na dzieci pod warunkiem ,ze są z toba w hiszpanii.
Powrót do góry
renia
Gość

PostWysłany: Sro Maj 06, 2009 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak dzieci są ze mna w hiszpanii Dwoje chodzi do szkoly i jedno ma 2 latka Czyli rozumiem ze wszystkie informacje musze podac w rozliczeniu A czy wiesz cos konkretnego na ten temat?
Powrót do góry
ikxio
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 8:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

majac trojke dzieci to już lapiesz sie chyba na "familia numerosa" ja bym w tej sytuacji jednak radzila wejsc do gestorii w sprawie wypelnienia kwitow, niewielu ludzi ma podobna sytuacje, a pomylic sie latwo.
Powrót do góry
renia
Gość

PostWysłany: Czw Maj 07, 2009 1:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje teraz tylko musze poszukac gdzie to jest Uchachany
Powrót do góry
o c z o
Gość

PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 5:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuchajcie , ja mam taką sytuację:

rok temu w sezonie pracowałem w hiszpanii przez 34 dni , już wtedy szefowa wyrobiła mi numer N.I.E. i pracowałem legalnie. nic nie było mi wiadomo o rozliczaniu się w polsce z tego co zarobiłem w hiszpanii , wiec siedziałem cicho i nic mi nie przyszło ( myślałem że szefowa odlicza podatek od pensji i płaci tam na miejscu w hiszpanii )

w tym roku również przepracowałem ciut ponad miesiąc normalnie na umowę , jednak po powrocie do kraju szefowa zadzwoniła do mnie i powiedziała że mogę sie starać o zwrot podatku .

i teraz pytanie : czy mam jakieś szanse na ten zwrot , normalnie w polsce nie pracuję ani nie rozliczam się z podatkami . pomóżcie , co i jak i czy mam szanse na jakieś dodatkowe pieniądze Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Inne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: