Hiszpania-online.com :: Forum
Forum Hiszpania-online.com
Polski portal o Hiszpanii

FAQFAQ  RulesRegulamin   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szukaj hoteli w Hiszpaniihotelcalculator.com

od:
noce
osób
pokój
opis stroju ludowego hiszpanki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Kultura
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
skalarek
Gość

PostWysłany: Wto Lip 06, 2004 10:04 pm    Temat postu: opis stroju ludowego hiszpanki Odpowiedz z cytatem

Moja młodsza siostra wyjeżdża w czwartek do Hiszanii i i potrzebuje opis stroju ludowego hiszpanki, gdyż musi się za nią przebrać. Bardzo proszę o pomoc Smile
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Wto Lip 06, 2004 11:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skalarek

To brzmi jak zart. Odpowiedz na pytanie: jaki jest stroj ludowy polki bo pewna hiszpanka jedzie do Polski i ma sie przebrac?

Poszukaj na tym Forum postu "naszej" D. Pisala o tym duzo swego czasu.

Powodzenia i cierpliwosci w szukaniu.
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Wto Lip 06, 2004 11:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest żart, gdyż ona ma 11 lat i jest to jakiś obóz harcerski. Ale dzieki, bo akurat o strojach ludowych hiszpanów jest malo w necie.Dzięki
Powrót do góry
buki
@dmin

PostWysłany: Wto Lip 06, 2004 11:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yonowi chodziło o to (chyba nie zrozumiałeś), że tak jak nie ma stroju ludowego polki tak nie ma stroju ludowego hiszpanki. Można mówić o różnych - p r z e r ó ż n y c h - strojach w zależności od regionu - dotyczy to tak i Hiszpanii jak i Polski....
Zgadza się Yon?
Może po prostu konkretniej zapytaj o co ci chodzi... może potrzebny ci opis jakiegokolwiek stroju ludowego hiszpańskiego.... hę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No rzeczywiście, ale może są jakieś szczególne elementy, bo nie chodzi mi o dokładny opis stroju ludowego, tylko jakies typowe elementy np kolor, krój, cos bardziej ogólnego.
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie Buki ... o to mi chodzilo. Skalarek ... w Hiszpanii jest wiecej niz 50 prowincji i tylez strojow.

Proponuje: napisz gdzie do Hiszpanii wyjezdza Twoja siostra i okreslimy rodzaj stroju. Nie jest to samo Kraj baskow czy Andaluzja.

Yon
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A więc jak dobrze pamiętam chodzi tu o Sewillę
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sevilla

Stroje sevillanas to typowy i stereotypowy (na zewnatrz) wizerunek stroju hiszpańskiego ... stad, sprawa jest bardzo prosta ... chociaz, nie za bardzo. Stroj sewillany ma pewne cechy wspolne ale olbrzymia game materialow na sukienki (dlugie, z falbanami na dole, z duzym dekoltem na plecach, itd). Najlepiej zajrzyj na strone:

http://www.flamenco-world.com/tienda/shop.php?&vshopferca=b4f2d5fa8c1f53098d2b7646402a1a2f&op_shop=shop&id_cat=12

Nie zapomnij o butach (zapatos), wachlarzu (abanico), chuscie (manton) i dodatkach .. np. kastaniety (castanuelas), broszek (broche), kwiatow z plotna (flores de tela) do zapiecia we wlosach, i klipsach (pendientes).

Yon
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Yon, bo już myślałam, że nic nie uda mi się znaleźć w necie na ten temat.
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skalarek .. kto pyta .. nie bladzi.

Zobacz tez tutaj:

http://www.flamencoexport.com/trajes_de_flamenca_nina.html

są to stroje dla dziewczynek. Pstrykajac na zdjeciu (na stronie i podstronie) bedziesz miala powiekszenie gdzie zorientujesz sie co do szczegolow.

Powodzenia.

Ten stroj na dole jest chyba najlepszy bo kolory są polskie i stroj andaluzyjski (sevillana).

Ostatnio zmieniony przez Yon dnia Sro Lip 07, 2004 12:47 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie o to mi chodziło Smile
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ufff..

Nie wiesz jak sie ciesze.

Yon
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja chyba bardziej, bo w sumie obiecałam jej pomoc i już powoli traciłam nadzieję.
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze...ale prosze nie zapomnij o dodatkach. są bardzo wazne. Kwiaty we wlosach, klipsy, chustka, itd... zwroc na to uwage na zdjeciu.
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 1:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak właśnie, zauważyłam wszelkiego rodzaju kwiatuszki i ozdoby typu koraliki i klipsy. Tak jeszcze buty chciłam zobaczyć, ale mają długie sukienki. Ale to już można samemu dobrać
Powrót do góry
Yon
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 1:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skalarek

Jesli chodzi o buty to "styl" znajdziesz na tym zdjeciu:

Najlepsze beda trzy modele. numer 1, 2 i 5 liczac od dolu (optymalne modele moim zdaniem są 2 i 5 - fioletowy i czewony) i nie boty (te ostatnie) czy z bocznymi wycieciami. Numer 1 ma gumke i nie pasek z klamerka.

12-letnia dziewczynka to już prawie kobieta wiec nie ma obawy o ten obcas (lepiej, zeby mial nie wiecej niz 3-4 cm bo jak nie ma doswiadczenia to skreci staw skokowy, nadwyrezy sciegna i bedzie po obozie harcerskim przez dwa tygodnie .. zalecam niech przez tydzien pochodzi po pokoju godzine dziennie i czasami niech sprobuje wchodzic i schodzic po schodach).

Najpopularniejszy kolor jest czarny (typowy flamenco) i pasuje do wszystkiego .. ale w strojach sevillana dopuszcza sie tez buty kolorowe "zgrane" ze strojem. Typwe buty są zamszowe ale ... trzeba je znalezc w sklepach. Jesli nie, normalne skorzane lub nawet ze skayu (lepiej, zeby nie blyszczaly, tzn. lakierki nie).

Nie zapomnij, ze sukienka ma byc "do ziemi" co oznacza, ze nie może byc widac butow w pozycji normalnej. Buty widac tylko przy chodzeniu, obrocie, kiedy sukienka robi "klosz" lub wchodzeniu po schodach kiedy nieznacznie unosi sie spodnice zeby jej nie nadepnac (tez powinna pocwiczyc chodzenie w tej sukience w roznych sytuacjach). W ten sposob, zacznijcie od butow i dlugosc sukienki zawsze mierzyc majac wlozone buty. Drobny szczegol ale wazny. Wielu sie "nacielo" bo sukienka byla skonczona (czy kupiona w sklepie) bez butow z obcasem y po ich zalozeniu, sukienka byla za krotka i wygladala smiesznie. Na to tez są sposoby: ostatnia falbanke mozna obnizyc majac wystarczajaco dluga podszewke (lepiej zostawic 4-5 cm) lub doszyc jeszcze jedna falbanke do falbanki ostatniej jesli brakuje podszewki.

Powodzenia.

Nie zapomnij wyslac nam zdjecia Twojej siostry a la sevillana.
Powrót do góry
skalarek
Gość

PostWysłany: Sro Lip 07, 2004 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki, teraz nie będę miała już problemu. Przyznam że siostrze bardzo spodobały się te sukieneczki i te różne kolorowe dodatki. Szczerze to chyba nie tylko siostrze pomogłam, ale chyba jeszcze jej koleżankom. Jeszcze raz serdeczne dzięki Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Kultura Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: