Hiszpania-online.com :: Forum
Forum Hiszpania-online.com
Polski portal o Hiszpanii

FAQFAQ  RulesRegulamin   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicyGrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Szukaj hoteli w Hiszpaniihotelcalculator.com

od:
noce
osób
pokój
Temperatury na poludniu Hiszpanii zima ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolek
Gość

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 4:23 am    Temat postu: Temperatury na poludniu Hiszpanii zima ? Odpowiedz z cytatem

witam tubylców.
mam kilka sprecyzowanych pytań, dotyczących pogody na południu Hiszpani. np. w Alicante lub bardziej mnie interesującej Maladze.
chodzi mi głównie o wahania temperatury między dniem i nocą.
miesiąc jaki mnie interesuje to styczeń i luty.
z tego co tu już wyczytałem na tym forum. to wychodzi na to ze w Maladze w wymienionych miesiacach jest cieplej. no i oczywiście wiem z własnego doswiadczenia, że im głebiej w ląd, tam wachania dzień/noc są większe, a na wybrzeżu mniejsze.
a teraz konkrety:

1. czy bywaja tam przymrozki (np. ostatnie dwa lata) czy ktos z was sie z nimi spotkał ?

2. czy te miesiace obfituja w deszcze. jak czesto, czy zdaża sie np. jechać polną drogą i mieć za sobą kurz. (z tym kurzem to tak dla ułatwienia, bo zdaje sobie sprawe że mało kto zwraca na takie szczegóły jak drobne opady uwagę)

3. średnia miesięczna maksymalna temperatura (chodzi o temperaturę w południe, o 13-tej i o 14-tej godzinie.

4. średnia najniższa miesieczna temperatura. (tu natomiast chodzi o temp. o godz. 7-mej rano)

5. gdzie wg. was jest najcieplejsze miejsce w Hiszpanii w tych miesiacach.

i byłoby tego tyle.
ale dodam, że nie musi to być jakas precyzyjna odpowiedź. wystarczy wasza jakaś zapamietana sytuacja.
np. "w styczniu zeszłego roku pamietam, ze miałem codziennie mgłę na przedniej szybie wewnątrz mojego samochodu, jak go odpalałem o siódmej rano. bo codziennie lało, codziennie wsiadałem do niego w mokrych ciuchach i sie nie zdazył wysuszyc. dojeżdżam do roboty 2 km".

ale jesli pamiętacie i mozecie okreslić temperaturę, to prosze o odpowiedzi na moje pytania.

albo jescze inaczej zapytam, zeby ułatwic odpowiedź.
czy to prawda, ze w Andaluzji w styczniu i lutym, jest tak jak w Polsce, w maju

bardzo wazne dla mnie jest, zebyscie podali miejsce (miasto) o ktorym mowicie.

a od siebie moge tylko dodac, ze chyba nie mogl bym tam mieszkac latem. z powodu upalow. letnie miesiace mnie nie interesuja.

ale kazda informacja sie może przydac.

z gory dziekuje za wszelkie informacje.
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
3. średnia miesięczna maksymalna temperatura (chodzi o temperaturę w południe, o 13-tej i o 14-tej godzinie.

4. średnia najniższa miesieczna temperatura. (tu natomiast chodzi o temp. o godz. 7-mej rano)

Pomiarami w jakim dokładnie miejscu (miejscach) jesteś zainteresowany (lokalizacja geograficzno - kartograficzna), przy jakich konkretnie warunkach pomiaru ma być dokonane uśrednianie, jakim dokonane sprzętem i z jakim marginesem błędu?

Cytat:
czy to prawda, ze w Andaluzji w styczniu i lutym, jest tak jak w Polsce, w maju

Niekiedy bywa taniej. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
D.
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lolek,
Witaj!

Ja nie mieszkam w interesujacych Cie okolicach...ale...może Arrow TO! Ci pomoze...
(Nawet jest po polsku Wink )
---
Jesli mozna..., w jakim celu zbierasz te wiadomosci?

Pzdr, D.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 11:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
.może TO! Ci pomoze...

To są przecież mało wiarygodne dane, umieszczone przez anonimowe osoby w necie. No i łatwo dostępne, więc jeszcze mniej wiarygodne. Wink
Powrót do góry
D.
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 11:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie!
Tu, na forum to my i oplate pobiermamy...I sie znamy ( wszystkie dane z kontem bankowym wlacznie!!!)...I pomiary wszelakie dniami i nocami robimy...na calym terytorium Hiszpanii!!!
A znalezc Nas!!!Uffff...To dopiero ciezko! Wink

Ale fakt! Osobiscie, najbardziej ufam....SOBIE. Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
lolek
Gość

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 6:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

D. napisał:
Lolek,
Witaj!

Ja nie mieszkam w interesujacych Cie okolicach...ale...może Arrow TO! Ci pomoze...
(Nawet jest po polsku Wink )
---
Jesli mozna..., w jakim celu zbierasz te wiadomosci?

Pzdr, D.

dzięki D.
właściwie to znalazłem tam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. bardzo dobra stacja pogody. ja korzystam z tej http://www.yr.no/place/Spain/Madrid/Madrid/ i jesli chodzi o prognoze na najblizsze dwa dni, to b. rzadko sie tam mylą. ale średnich miesięcznych temperatur to tam nie podają.
a odpowiadając na twoje, to : zamierzam zrobić sobie wycieczke z Alicante do Malagi, własnie w styczniu lub w lutym.

mam jeszcze pytanie : czy mozliwa jest kapiel w morzu o tej porze roku. po drodze zamierzam wstapic na ciepłe żródła w okolicach Murcji. ale czy to jedyne miejsce gdzie da sie wtedy popływać ?

i jeszcze interesuje mnie, jak tam jest z tymi piaskami, które docierają z Sahary. podobno w Maladze to zjawisko nagminne. czy w Alicante też trzeba zmiatać piasek z samochodu rano.

trzecie pytanie dotyczy wiatru. czy bywja w styczniu i lutym jakieś uciążliwe wichury. no bo październik listopad to nie pytam, bo to raczej pewne.

p.s. zaznaczam, że tym razem nie interesuje mnie co ma do powiedzenia na ten temat user o nicku loco.
Powrót do góry
loco
"c e r v a n t e s"

PostWysłany: Pon Lis 02, 2009 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czy mozliwa jest kapiel w morzu o tej porze roku

Kąpiel w morzu generalnie zawsze jest możliwa. W najgorszym wypadku trzeba wyrąbać przerębel. Wink

Cytat:
i jeszcze interesuje mnie, jak tam jest z tymi piaskami, które docierają z Sahary. podobno w Maladze to zjawisko nagminne. czy w Alicante też trzeba zmiatać piasek z samochodu rano.

trzecie pytanie dotyczy wiatru. czy bywja w styczniu i lutym jakieś uciążliwe wichury. no bo październik listopad to nie pytam, bo to raczej pewne.

Jak są wichury, to piasku już nie trzeba zmiatać, bo go zwiewa. Jak nie ma, to też nie trzeba - można to zrobić w południe lub pojechać na myjkę Razz

Jeśli masz jeszcze jakieś bardzo ważne pytania, to chętnie ci na nie odpowiem. Oczekuję jedynie nadal odpowiedzi na pytanie o sposób pomiaru temperatury, bo nie chciałbym zawieść twojego zaufania niewłaściwą odpowiedzią.
Powrót do góry
rw30
p a r l a n c h í n

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 12:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

filmik z 1. stycznia 2008, godzina ? 15-16, Valencia, dzielnica Benimaclet

http://www.youtube.com/watch?v=kKiqmclMjH8
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
lolek
Gość

PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 1:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rw30 napisał:
filmik z 1. stycznia 2008, godzina ? 15-16, Valencia, dzielnica Benimaclet

http://www.youtube.com/watch?v=kKiqmclMjH8

dzięki za ten filmik rw30.
pomogłeś mi sie zdecydować. jadę w styczniu. Uchachany
Powrót do góry
matchm8
Gość

PostWysłany: Czw Gru 10, 2009 4:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak w styczniu zamierzasz tam dojechac?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum Hiszpania-online.com Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: